Spiknutí. Dokončení

Obraz se mírně zavlnil, pak se zaostřil a dopřál mimozemšťanům pohled na pozemského tajného agenta, který ze své brady vztekle strhával falešný plnovous. „Tak podívejte se, vy bando namyšlená extraterrestrická,“ spustil naštvaně, „to bylo naposled, co jsem za vás tahal horké kaštany z ohně!“ Rozhostilo se minutové ticho způsobené elektronickými tlumočníky, jak se zmateně pokoušeli přetlumočit mimozemským zástupcům rčení o kaštanech, což byl tvrdý překladatelský oříšek.

„Vaším hlavním úkolem,“ pokračoval, „pokud si dobře pamatuji paragrafy podepsané intergalaktické smlouvy, je zajistit, aby lidstvo nepřišlo k moderním a nebezpečným technologiím dříve, než psychicky dozraje na úroveň, která by mu dovolila špičkové technologické výdobytky využívat jenom k dobročinným účelům. To vše,“ drtil vztekle slova, „to vše se má dle paragrafu 37 zmíněné smlouvy obejít beze ztrát na životech. Vaše současné totální selhání, kdy jste nebyli schopni zastavit jednoho geniálního programátora, nás stálo už dva mrtvé!“ V místnosti to zašumělo. „Dva?“ otázal se zmateně ředitel Ústavu, „víme jenom o jednom, tom... pisoárovém.“„Dva,“ vypálil nasraně pozemský spolupracovník a vyndával si z očí barevné kontaktní čočky.

„Skutečného anarchistu Čurdu, kterého jsem musel eliminovat, abych zaujal jeho místo v baru, jsem uklidil v zavšivené garsonce do rozkládací pohovky. Počítám, že místní policajti ho najdou tak do dvou tří dnů a budou klást nepříjemné otázky. Programátora jsem musel také umlčet jednou provždy a sebrat mu disk, protože se kolem potulovalo příliš mnoho zvědavých očí. Máte vůbec představu, kolik by jednotlivé vlády nebo velké softwarové firmy byly ochotny zaplatit za trigitálně-objektový algoritmus? Ha?“ Šestadvacet virtuálních bytostí v rámci svých možností rozpačitě pokrčilo rameny. „Ani se neptejte. Je dobře, že jsme potenciálním investorům nahnali strach, ale existují i takoví, kteří se nebojí,“ dodal už smířlivěji Pozemšťan, jehož jméno musí být jednou provždy utajeno. „Dám se trochu do kupy a pokusím se ten vámi zaviněný svinčík uklidit. Příště vás prosím pánové jenom o více profesionality. Nebo ještě lépe – doufám, že žádné příště už nebude. Opatrujte se,“ uzavřel a obrazovka potemněla. Nebylo více co dodat, a tak v rychlém sledu pohasly i zbylé monitory. Luxusní salónek osiřel.

Otrávený Pozemšťan ze sebe smyl zbytky špíny, popadl zachráněný optický disk, vložil ho do obálky pořadače a s ním v podpaží sestoupil do přísně utajeného betonového bunkru vybaveného obrovským bytelným trezorem z titanové slitiny. Naťukal bezpečnostní kód, poskytl otisky prstů, obraz zornice pravého oka a jazykem vrazil na snímač špetku své DNA. Mnohatunové trezorové dveře se s tichým zašuměním otevřely a poskytly pohled na místnost plnou regálů s pořadači, seřazenými v abecedním pořadí.

Vyjmul pořadač z podpaží a zařadil ho na místo, kde bude geniální algoritmus skryt před zvídavými zraky tak dlouho, dokud na jeho příchod nebude lidstvo dostatečně připraveno. Odpočívat bude v dobré společnosti – mezi šanony s názvem „Perpetuum mobile“ a „Systém antigravitačního pohonu.“

Spiknutí, aneb jak skončil Projekt Nový Hledač

Několik hodin poté se na útlé desky s nápisem „Projekt Nový Hledač“ začal pomalu snášet prach zapomnění.

Ilustraci nezištně poskytl Draw&Paint. Veškerá podobnost s žijícími osobami je čistě náhodná.

Komentáře

:-)

Přidáno: 13. 5. 2010 12:59

Pěkné. :-)

Přidáno: 13. 5. 2010 16:08
:)

:)

Přidáno: 16. 5. 2010 21:59
Výtečné :-)

Pane jo, Vy jste opravdu kouzelník se slovy i se zápletkou. Moc pěkné a díky za dobré pobaveni :-)

Přidáno: 23. 5. 2010 17:38
Dobré, ale...

Už jste napsal i lepší články, u kterých jsem se opravdu chlámal až mi augle lezly z důlků. Těším se na další.

Plaváčku á propós, hodil jsem voko na vaše nové stránky a dlóho jsem chytal luft. Když napíši paráda, tak to není ono. Jak říkáme my co nejsme z Práglu, je to PRDA. Asi nejkrásnější stránky, co jsem kdy viděl. Snad jediná připomínka, trošku bych obohatil reference. Pro mne jste nejlepší webdesignér v Česku.

Přidáno: 24. 5. 2010 9:18

Tleskám

Přidáno: 28. 5. 2010 0:08

Plaváčku píšete skvěle a chtělo by to asi vydat knihu. Hned bych si ji od Vás koupil.

Přidáno: 30. 5. 2010 20:48
Dobré

Kde na to berete energii?

Přidáno: 26. 6. 2010 17:56

Pěkný, překvapivý konec. Tak to má být :)

Přidáno: 14. 7. 2010 22:57

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


Literární tvorba

E-booky zdarma věnující se podivuhodnému rozmachu ezoterických pavěd, což je věc v přetechnizovaném jednadvacátém století dost nečekaná. V souboru ZIP jsou k dispozici běžné formáty pro elektronické čtečky.

Stahujte zde:


| Nahoru ↑