Pravidla lištárny

V zasedací místnosti bylo dusno k padnutí. Hlavní školitel, sám jednatel společnosti nabízející SEO služby, byl rudý ve tváři a v nepadnoucím obleku vypadal jako nevkusně oblečená mrkev. Na nepříliš dobře optimalizovaných dřevěných židlích odevzdaně seděla squadra adeptů na novou pracovní pozici, zvanou moderním žargonem "telesales". Budou přijati všichni, ale tuto informaci jim zatím šéf firmy zamlčel. Trocha nejistoty neuškodí, řekl si v duchu a přísně se rozhlédl po sestavě geometricky různorodých obličejů.

Z genderového hlediska vzato byl výsledek optimální - fifty-fifty. Čtyři ženy a čtyři muži. Přirodou bohatě obdařená brunetka v první řadě si poposedla a uvedla do nestabilního stavu rozměrné poprsí. Bezděčným pohybem způsobila nevědomky a jaksi předběžně ještě před přijetím na pracovní místo zvýšení pozic několika orgánů v mužské části osazenstva. Bude z ní dobrá optimalizátorka. Po této sexuálně-kulturní vložce se opět rozhostilo dusno. Školitel si decentně odkašlal a spustil poměrně formálním tónem:

"Vítám vás všechny na úvodním školení, které z vás, pokud úspěšně složíte zkoušky, udělají na slovo vzaté odborníky. Vaším úkolem bude oslovovat potenciální klienty, především z řad menších a středních firem." Zabloudil pohledem do vzdutých vnad černovlásky v první řadě a zapomněl další část svého pečlivě připraveného projevu. "Aha, takže," odpoutal zrak jinam a nervózně si přešlápl, "jak už jistě víte, naše společnost nabízí SEO optimalizaci pro vyhledávače. Je to obor poměrně mladý, i přesto ale na trhu začíná být přeplněno. Hlavní náplní vaší práce," pozvedl výstražně prst, "bude přesvědčit prozatím neplatícího klienta, aby se moc nevyptával, nepatlal v detailech a objednal si naše výjimečné SEO služby. Jak na to konkrétně vám v druhé části úvodního školení přednese můj zástupce." Opět neuhlídal zrak a na chvíli se odmlčel.

"Jak už jsem zmínil," našel přetrženou nit myšlenek, "na SEO trhu začíná být pěkně těsno a každá firma, která chce přežít, musí nutně co? No, musí pečlivě hlídat a snižovat náklady." Zamyslel se, zakabonil a pak pokračoval důrazným hlasem: "Připomínám, že vše, co bude v této místnosti řečeno je interní záležitostí firmy a tedy přísně tajné. Kdejaký jouda," uvolnil se, "by nám mohl naše dlouho budované know-how sprostě štípnout. Ostatně nebylo by to poprvé." Vzpomněl si na jednoho popudlivého chytrolína, kterého kdysi přijal a dodnes toho litoval. Všechno věděl, všude byl a pořád tvrdil, že nedělají SEO, ale prodávají iluze. No a co? Celý svět je iluze. Propustil ho s tučným odchodným, aby chlapec zbytečně nešířil pomluvy a nepravdy, ale pocit ze svého selhání v něm pořád doutnal. Nic podobného už nikdy nesmí dopustit.

Školitelův myšlenkový výlet do historie zabral nějaký čas, což se projevilo nervózním mumláním přítomných. V druhé řadě sedící zářivá blondýnka zvedla ruku a lehce lascivním až erotickým pohybem si upravila účes. Mužská část opět zareagovala zvýšením pozic a už se těšila, jak si v rámci pracovní doby drobně zašpásují. Až budou přijati, ovšem. "Ach ano," vrátil se do reality jednatel, "co a jak budete budoucím klientům říkat, se naučíte po večerech z manuálu, který najdete na stolcích před sebou." Místnost zaplnila změť šustivých zvuků. "Nic složitého v tom nehledejte, protože po přečtení příručky toho budete vědět o SEO řádově víc, než většina budoucích zákazníků. Prostě je musíte lidsky ukecat." Jeho oči objevily místo na okenním parapetu, kde evidentně souložily dvě přerostlé masařky, a opět ztratil nit.

"Aha, takže," vrátil se zpět do reality. "Celý systém, na kterém naše společnost funguje je geniálně jednoduchý, protože jsem ho vymyslel já." Zatvářil se vznešeně, takže na chvíli vypadal jako blbec. "Vy přesvědčíte zákazníka a v okamžiku, kdy přistoupí na možnost objednat si naše služby, mu obratem zašlete návrh smlouvy včetně proforma faktury. Nic složitého, pokud umíte s Wordem. A to umíte, že?" Rozhlédl se přísně po zasedačce. V odpověď se ozvalo několikeré zamumlání, které bylo možno chápat jako souhlas. Jenom blondýnka si opět upravila účes. Vhodná adeptka na osobní sekretářku, vryl si do paměti jednatel, a pokračoval:

"Vyžádáte si také přístup na FTP - a pozor, přes to vlak nejede. Vše získané pak předáte našemu pracovníkovi. Je to bohužel náš jediný machr na SEO, ale jak už jsem říkal, je nutné šetřit a snižovat náklady. Ještě lepšího profíka bychom nezaplatili a na malém českém rybníčku i těžko hledali. Ale to se vás netýká. Vše, co vymámíte od klienta prostě předáte tady našemu expertovi." Přítomní si až teď povšimli osoby neurčitého věku postávající vedle shrnutého hnědého závěsu. Dlouhlovlasý tvor vybavený příkladným bíbrem vystoupil ze stínu a mírně se uklonil. Působil skromně a zřejmě moc řečí nenadělal.

"Myslím, že můj předřečník," ujal se slova a zase se mírně uklonil, tentokrát směrem k šéfovi firmy, "řekl vše, co potřebujete vědět. Jak budete mít po ruce vše potřebné, prostě mi to pošlete e-mailem. Zbytek je už má práce a můj byznys. V okamžiku odeslání zprávy máte vyděláno. Myslím, že vše je jasné. Nyní si seberte připravené tištěné podklady a zítra všichni můžete nastoupit do zaměstnání," pohlédl tázavě na jednatele, kterému oči těkaly z brunetky na blondýnku a evidentně byl duchem mimo.

"Ano, ano, jistě," prohlásil šéf po chvíli, "všichni jste přijati, zkoušky pro tentokrát vynecháme. Naše personální oddělení zařídí zbytek. Hodně štěstí v nové práci přeji. A nezapomeňte - naším hlavním krédem je: Jeden den - jeden klient - nebo víc. Tak ať to nezvoráte," dodal ještě a potichu se vypařil, dumaje v duchu, zda ty dvě přerostlé mouchy opravdu souložily. Ostatně - dělají to masařky vůbec? Nevěděl. Zkusí Nový Hledač.

"Vítejte v klubu," dovolil si významný úsměv vlasatý expert, "určitě spolu budeme dobře vycházet," doplnil a hotovil se také k odchodu. Z houštiny sedících postav se vynořila ruka jednoho z uchazečů. "Nějaký dotaz?" optal se expert. "Ano, prosím," povstal mírně obézní mladík, "zapomněl jste se nám představit."

"Ach, promiňte mi to opomenutí. Bronislav Klofáček jméno mé. Ale budu raději, když mi budete tykat. Oslovovat mě můžete přezdívkou, která přesně charakterizuje mou profesi." Rozhlédl se po místnosti, zafixoval si v paměti pro budoucí použití oblé tvary černovlasé krasavice v popředí, a dodal:

"Vedu výrobní oddělení zvané Lištárna a říkají mi Pé Pé El - čili Prdič Patka Lištička. Protože do patičky klientova webu automatickou SEO lištičku prostě prdnu!" 

Souvislosti:

Komentáře

Talent

Máš dobrej literární talent. Pointa taky dobrá.

Přidáno: 16. 5. 2011 20:38

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


| Nahoru ↑