Nedělej humble, ty grumble

Přistane-li vám nečekaně na zahradě létající talíř, nestane se nic hrozného. Moderní společnost je zvyklá na ledacos a pokud z hlubin okrouhlého kokpitu vzduchoprázdnem poznamenaného kosmického plavidla zrovna neduní hlučná muzika v čele se zpěvákem vyřvávajícím „Já na to mám“, pak nejspíš sousedy ani moc nenaserete. Zahrada samotná se jevila udržovaná, krtci se jí vyhýbali jako čert kříži a poslední cvrček, který přežil nájezd super mega špičkové rotační sekačky, raději seděl na řiti a držel hubu na uzdě. Ještě si totiž pamatoval noční nájezd obyvatele přilehlé zděné budovy, který vydržel dvě hodiny s baterkou a nebezpečně vyhlížejícím rýčem brouzdat v sotva vzešlé trávě a mlátit kolem sebe hlava nehlava. Asi trpěl nespavostí nebo cvrčkofobií. Obojí je hrozné.

Pokud po schůdcích tiše se vysunuvších z boku kosmického dopravního prostředku nevypadne reportér televize Nova reprezentující fungl nový zpravodajský portál, pak máte jistotu, že z nich vypadl váš vlastní třistaspadesátýsedmý brácha. Mimozemšťan pocházející z koutu Galaxie, o kterém pozemští astronomové dosud nemají ani tušení, což je také hrozné.

Tlapyč neměl lehký digitální život. Předchozí tvrzení ovšem není úplně přesné. Tlapyč totiž žil v totální a absolutní pohodě, klídku až vegáči. Bohužel si nebyl vědom, že už v absolutní pohodě, klídku až vegáči žije. Vědomost toho, že neví, jak dobře si žije, ho stresovala, ale ke svému překvapení zjistil, že se tím pádem nenápadně zařadil po bok řady obyčejných a ničím zajímavých pozemšťanů, kteří měli absolutně stejný pocit a tak nijak nevyčníval. „Hlavně nevyčnívat“, radil mu před odletem bratr a něco rozumného na poskytnuté radě bylo.

Kupříkladu mediálně zvučný prodej MyEga nemohl uniknout ani mimozemšťanům a přestože obvykle cesta světelného paprsku k jejich domovině trvala povolenou rychlostí sedmnáct milionů let, tato informace na jejich Grooomblenetu byla k dispozici okamžitě. Což donutilo téměř tisícovku mimozemských fyziků spáchat rituální sebevraždu potupným samosnězením a dodalo na důrazu Tlapyčově misi. Hlavně nevyčnívat a být nenápadný. Nesměl být odhalen, protože na tom  závisel úspěch jeho netradiční rozvratné mise.

Bohužel jeho vstup do internetového světa se stal osobním digitálním průšvihem. Terestrickou přezdívku si zvolil díky vrozené anatomické anomálii, kterou bylo obdařeno všech jeho sedmsetosmdesátpět bratří a sester. Vlastnil totiž ruce objemem i vzhledem připomínající zednickou lžíci. Volba nicku byla v daném kontextu logická, funkční a vypovídající. Bohužel pozemská internetová komunita neprojevila žádný smysl pro tak složité genetické nuance a překřtila ho na Tlapiče.

A nedosti na tom. Našli se i vtipálkové, kteří jeho přezdívku na konci řádku pomstychtivě nevhodně rozdělili a tak byl dost často jenom pro smích. Utěšilo ho jediné, a to si pamatoval z hodin pozemského zeměpisu, ze kterého před výpravou na Zemi musel složit zkoušku. Lidé žijící v největším městě afrického státu Gambie s názvem Serekundy na tom podle jeho názoru byli daleko hůř, zvláště pokud se týká rozdělování slov. Nakonec se naučil tyhle drobné digitální fauly ignorovat. Důležité totiž bylo jeho poslání a to hodlal naplnit beze zbytku. Přílet bráchy ho ale překvapil a tušil průšvih, který vzápětí přišel.

„Ty grumble“, přivítal ho sourozenec, když doklopýtal několik desítek metrů potemnělou zahradou, zašlápl nevinného cvrčka a objevil dveře, což byl na jeho domovské planetě luxus vyhrazený pouhé sedmičce vyvolených. „Co tady proglambla provádíš? Měl jsi lidstvo připravit na příchod dokonalého, špičkového a nepřekonatelného mimozemského webdesignu a ne tu ze sebe nechat dělat bimbla, grumble. Víš kolik nás tvoje výprava stála? Sedm trumbliónů trumblů, grumble. A ty tady sedíš a děláš humble, grumble“.

Tlapyč se cítíl ponížen. Zdeptán a unaven. Neměl sílu cokoliv moc vysvětlovat, protože rok na Zemi a jeho internetu ho zbavil nejenom iluzí, ale také chuti cokoliv dál dělat. Cítil se zdeptán a nepochopen. Veškerou frustraci a ponížení slízl jeho brácha, protože byl po dvacátésedmé ruce.

„Ty grumble, jak asi můžu vydláždit cestu našim profíkům, když tu webdesign dělá každej druhej umbl, grumble“, ohradil se Tlapyč a pokračoval: „Tahle mise je mrtvá a my prostě nemáme šanci. Ani váš slavný galaktický vyhledávač Grooomble nemá šanci, když mají Seznam. Mají tu na síti dokonce i Novu a kdy my jsme doma naposled viděli pořádnou hvězdu, ha? Se svou misí jsme prostě totálně v blambli a myslím, že je čas zvednout krample, ty grumble.“

Odletěli, ale to už cvrček neviděl.

Komentáře

[1] pixy

Plavče, už to nehul. ;)

Přidáno: 7. 5. 2008 22:13

[2] Hehe, zrovna jsem dokoukal director’s cut toho Aliena a Plaváček mi tady servíruje další kosmický povídání :-)

Přidáno: 7. 5. 2008 22:39
Nekompatibilita alkoholických nápojů

Omlouvám se hned z úvodu svého netradičně zbytečného komentáře: nepřicházím s ničím novým k tématu. Ovšem objevil jsem, že pivní mok se nehodí k čtení psaní ovlivněného zmodralým chlapcem z Portugalska. To jen taková výtka k sobě samému, mistr Plavací je v tom nevinně :). Zítra už se mi to líbit bude.

Přidáno: 7. 5. 2008 23:18
Vzduchoprázdno je sviňa

"vzduchoprázdnem poznamenaného kosmického plavidla"

To by mě zajímalo, jak vzduchoprázdno ten talíř poznamenalo. Další špek určitě pomůže odhalit dosud neznáme vlastnosti vakua ;).

Přidáno: 7. 5. 2008 23:37

Mě to přijde jako volné pokračování našim synem oblíbeného seriálu Hubínci který dávají na programu JimJam http://www.cz.jimjam.tv/...nci.html

Přidáno: 7. 5. 2008 23:45

Jen škoda, že si to už nemůže přečíst Albert Hofmann :)

Přidáno: 8. 5. 2008 1:34
[7] Alex

Zkoušíš nový Lorem Ipsu generátor?

Přidáno: 8. 5. 2008 1:55

Spíš bych to tipoval na generátor vogonské poezie :)

Přidáno: 8. 5. 2008 10:36
asi mam v palici

Ale bylo to dobre :). Zní to jako by plaváček hodlal pověsit webařinu na hřebík a dát se na rybaření s cvrčky :)

Přidáno: 8. 5. 2008 12:32

Chtělo by to pokračování. Možná by se to chytlo podobně jako X-faktor :p

Přidáno: 8. 5. 2008 23:17

Plaváčku měl bys napsat knížku, tvoje články mi připomínají Woodyho Allena, u kterého většinou před televizí ležím a čtu titlky otočené o 90°, kde každá desátá věta je proložená vtípkem a dává to dohromady paradní příběh.

[6] :D Tohle mě dostalo.

Přidáno: 9. 5. 2008 13:02

Nedělej haryky.

Přidáno: 9. 5. 2008 19:53

Oslovil mě zejména začátek 13. věty. Dlouze jsem o ní přemýšlel. Nejdříve mi přišla jako zajímavý paradox. Ale je to skutečnost, což mi připadá jako docela dobrý paradox. Zdá se až neskutečné...

Přidáno: 12. 5. 2008 23:35

Při přelouskání první půlky jsem musel začít znova, protože jsem zjistil, že absolutně nevím co jsem vlastně čet :)

Přidáno: 13. 5. 2008 19:36

Komu tím chceš posloužit? Druhé straně?

Přidáno: 5. 6. 2008 13:12

...Plaváček mi tady servíruje další kosmický povídání :-)

Kosmický povídání teprve uvidíte až to Plaváček rozjede na tý super doméně co vydražil na Webtrhu ;-)

Přidáno: 2. 7. 2008 21:37
[17] Mastis

Vskutku pěkně psaný, lehce skepticky laděný příběh. Přišlo mi to jako znechucení mysli nad okolním děním. Asi to tak bude, je to cejtit všude...

Přidáno: 3. 7. 2008 10:31
Hehe

Koukám, že vstup "kulturního" lídra TN "Lódra" na "náš" internet nezůstal bez nadšené odezvy ani zde .-)

V závěru jsem se hodně pobavil tím cizokrajným názvem, ale pak mi to přišlo jako až příliš pesimistické povzdechnutí nad dnešní ekonomickou realitou.

Přidáno: 4. 7. 2008 13:45
[19] Svenik
Smutnej fakt

Dneska uz opravdu dela weby kazdej blbec. A vsim jsem si, ze cim drazsi firma, tim blbejc jsou napsany - obsahujou vic flashe, javasrace, nacitaj se 2 minuty i na 2Mb ADSL, nejsou kompatibilni ani s FireFoxem, natoz pak s min pouzivanejma open-prohlizecema jako Konqueror, o nejaky citelnosti v Lynxu ani nemluvim. A dolu si drze nalepej W3C-HTML4.01Trans Valid, na ktery kdyz se klikne, nahlasi to > 1500 chyb :-D
Z toho by se poblil nejen mimozemstan

Přidáno: 20. 9. 2008 13:08

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


| Nahoru ↑