Mlamoň a webdesign

„Prdlík“ nebyl lenochem od přírody ani od Boha. Především proto, že o přírodě sice slyšel, ale zatím nepovažoval za nutné zjistit na vlastní oči, zda vůbec existuje a jak vypadá. K Bohu pak měl vztah velmi vlažný a považoval ho spíše za svého nevlastního bratra, s nímž si navíc příliš nerozuměl. „Prdlíkova“ řiť málokdy opustila pohodlí mírně rozvrzaného kolečkového křesla a tak svou nezměrnou činorodost nasměroval do oblasti, která mu naprosto učarovala. Svět internetu a především webdesignu byl jeho pravým domovem a fungl nový plochý monitor se stal jeho jediným oknem do fascinující digitální společnosti.

Nedostatek znalostí a praktických zkušeností nahrazoval nesmírným sebevědomím a děkoval bráchovi za to, že existuje přehršel diskusních fór věnujících se tvorbě webových stránek, kde se pokaždé našel nějaký ňouma, který ochotně a zdarma vyřešil problém, se kterým si nevěděl rady. Výraz „nevědět si rady“ se postupně stal trvalou součástí „Prdlíkova“ pracovního systému a tak žádné diskusní fórum neopustil na dobu delší než pět minut. I tak krátký časový úsek většinou postačil k tomu, aby narazil na další neřešitelný problém. Což se stalo právě teď. Protože svému sousedovi, který vlastnil miniaturní prodejnu tiskovin, slíbil vyrobit bezvadný prezentační webík, jednalo se sice o záležitost nepříjemnou, avšak snadno řešitelnou.

Nastartoval oblíbené fórum a vlepil do naprosto nesouvisejícího tématu geniální otázku: „Nevýte ňekdo, jak virobit dvojitý bordel? Tohle – bordel-right: 3pt black – prostě nefunguje. HLP PLS THNKS.“ A čekal. Pročítáním specifikací nebo nedej bože odborných knih se nezdržoval. Stejně nic nepochopil a navíc se mu zdálo, že většina těch pisálků absolutně nemá tušení o českém pravopisu. Fouňové.

Poněkud sžíravá odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a tentokrát se k vysvětlení problému snížilo i ostřílené a diskusi zřídka navštěvující webdesignerské eso. „Prdlík“ ignoroval výhrady týkající se písemného projevu a vlepil milostivě mu poskytnutý kód do svého stylopisu, který při zběžném pohledu připomínal rozsypanou písmenkovou polévku z pytlíku. S formátováním kódu se „Prdlík“ nepáral, moudře usoudiv, že návštěvníkům je pohled do zákulisí webové prezentace u prdele a prohlížeče si to nějak přeberou. Pravý border se jako zázrakem objevil na svém místě a „Prdlík“ zkusmo zašermoval myškou nad odkazem, načež zjistil, že si opět neví rady.

„PLS, nefachá mi hower, nevýte ňekdo co s tím?“. A tak dále a tak dokola. Metoda zneužívání diskusních fór se hromsky vyplácela a po sedmistémosmdesátémsedmém dotazu měl „Prdlík“ celý web po kupě včetně perfektně fungujícího „howeru“. Soused byl upřímně fascinován a promptně vyklopil z ruky do ruky pěkně zaokrouhlenou sumičku. Svět se stal barevnější a příjemnější a „Prdlíkova“ sebedůvěra v sebe samého vystoupala až do nebe. Jeho rozměrná řiť se rozkošnicky zavrtěla ve skřípajícím křesle, „Prdlík“ se pomstychtivě zašklebil a dopřál si neveřejně a v duchu malou zlomyslnost:

„A včil sa těšte, chlopi, morgen začnu virábět eshop!“

Komentáře

[1] Jonge

Tak to je přesné :-D Myslím že by si to někteří lidé z diskuse měli přečíst...

Přidáno: 14. 7. 2007 10:19
[2] Railbot

Bezva *tlesk tlesk* :) Jenom by mě zajímalo, Plaváčku, zda-li jsi měl čas na psaní až teď nebo jen nebyla inspirace, protože tato povídka vychází ještě z téměř aktuálního tématu , zasvěcení samozřejmě vědí :)

Přidáno: 14. 7. 2007 10:24
[3] Harold

Směje se celá rodina :o))) akorát mi unikla souvislost, jelikož jsem na diskusi pár dní nekoukal. Ó blažený prozraď nám (nenápadně mailem) kdo že je ta persóna? :o))

Přidáno: 14. 7. 2007 10:52

Roztomilé. :-)

A ještě chybí příspěvek "Opravdu nikdo neví?" zaslaný půl hodiny poté, co nikdo na dotaz nereagoval.

Přidáno: 14. 7. 2007 11:43
[5] habendorf

Ze života :o)

BTW, hower se dělá jawou :o)

Přidáno: 14. 7. 2007 12:05

Konečně vím, jak se dělají pořádné weby - díky :) .

Přidáno: 14. 7. 2007 14:18
[7] Gringo

Taky bych byl rád za malé nakopnutí, kdo je předlohou Prdlíka ;-)

Přidáno: 14. 7. 2007 14:46

[2] myslím že to vychází z aktuálního tématu. Diskuse moc nesleduji, ale kdykoliv jsem tam nahlédl, bylo toto téma aktuální, jen nick Prdlíka se měnil :-)

Přidáno: 14. 7. 2007 14:53
[9] Casero

To není správné se smát dvanácti letému klukovi, ještě když vše vysvětluje větou na svém webu -> "Není to tím, že jsem chytřejší, ale tím, že se problémy zabývám déle." :D

Přidáno: 14. 7. 2007 17:47

Citovat Alberta Einsteina na blogu věnovanému výhradně webdesignu není tak docela fér :)

Přidáno: 14. 7. 2007 21:09

Tak dneska je přeci už každý king při tvorbě webových stránek. K čemu si platit odborníky, když to zfoukne Prdlík za pár dotazů na diskusi :D

Přidáno: 15. 7. 2007 6:35

Hm, pořád nechápu význam takto znějících článků. Chudáček Plaváček... Když mu tak leží roztomilé lamky na srdci. Chudáček čtenářek, kterému taky a tak si sem přijde zatleskat.

Přidáno: 15. 7. 2007 13:47
[13] habendorf

[12] Ještě prosím "Měl jsem o tobě lepší mínění!" a "Zcela jsi mě zklamal.".

Přidáno: 15. 7. 2007 21:47
Skvělý...

<b>Skvělý web</b> a ještě <b>lepší článek.</b> Tohle píše Plaváček nebo někdo jiný? Bo on by asi na to neměl čas, ne? Tak zdar.

Přidáno: 16. 7. 2007 10:06

Plaváček má obrovský nadání vystihnout realitu... vyjde nějaká tištěná kniha povídek a příběhů? :)

Přidáno: 16. 7. 2007 18:08

A příští povídka bude o lidech co ti přes komentáře lezou do zadku:)

Přidáno: 17. 7. 2007 0:02

[15]
Já myslím že vyjde, alespoň se to už někde naťuklo a myslím, že se Plaváček vyjádřil v pozitivním duchu :)

Přidáno: 17. 7. 2007 7:36
[18] mat

ad 12, 15 - kucí, tak to sakra nečtěte...

Přidáno: 17. 7. 2007 12:00
[19] Prdlík
Nevýte

Nevýte ňekdo, jak virobit osmnáctyslupočekovi lajout se štyrma patkama ? Budu robit išop ! HLP PLS THNKS

Přidáno: 20. 7. 2007 18:39
Jóó za mejch mladejch let...

Škoda, že za mejch mladejch let nic moc žádný fóra o webdesignu nebyly. Ja se učil od Koska a z Yuhůovy příručky Jak psát web a taky sem pak ten web pro souseda nejak zbastlil :-)

Přidáno: 18. 8. 2007 20:03

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


| Nahoru ↑