Konzultace SEO

Majitel malého luxusního zlatnictví chřadnul. Stejně jako jeho byznys a návštěvnost vymazlené webové prezentace. Vše zmíněné nabíralo sestupnou tendenci, s čímž bylo zapotřebí něco udělat. Nejlépe ihned, ale především, a tady se rozhodl zatnout zuby, co nejlevněji.

Samotná výroba elektronického obchodu totiž zasadila citelnou ránu jeho aktivům, protože dal na radu uznávaného konzultanta, kterou vyčetl v hojně sdíleném rozhovoru. Magickou Řezáčovu Konstantu překročil o celých dvacet tisíc korun českých bez DPH, čímž splnil základní podmínku úspěchu v internetovém marketingu – mít kvalitní web. Měl ho. Bohužel lidé brouzdající digitálním světem jeho webdesignerskou pecku čím dál více ignorovali.

Nadešel čas na pronájem experta na SEO či linkbuilding. Našel ho na diskusním fóru WebTrh, kde diskutovali špičkoví odborníci v oboru SEO, kteří toho věděli častokrát víc, než samotní tvůrci vyhledávačů. A pracovali za hubičku. Což bylo sice podezřelé, ale myšlenku, že „není všechno zlato, co se třpytí“ vytěsnil z hlavy argumentem, že lidové moudrosti jsou často pěkné pitomosti, a navíc, kdo je tu zlatník, ha?

Jsou dobří, a tudíž mohou být levní, mudroval a pohlédl na svého hosta. Za stolem v miniaturní kanceláři usrkával kávu sebevědomě se tvářící mladík s piercingem v nose a lehce posmrkával. O třetí smrknutí později se ukázalo, že nešlo o piercing, nýbrž kvalitního holuba, který se nyní usadil v levé nosní dírce a trpělivě čekal na další šanci na únik.

„Navrhuji vyrobit asi tak dvacet podpůrných webů,“ šel mládenec přímo na věc. „Jde totiž o to,“ srk, smrk, „že klasické metody budování zpětných odkazů už jsou passé.“ Blýsknul se cizím slovem a pokračoval. „Taky je čím dál těžší najít tématické weby, že. A konkurence na vás bude odkazovat stěží. K tomu si připočtěte ta zvířátka, co každou chvíli vypouští Google, a je jasné, že mnou navrhované řešení je nejoptimálnější.“ Zase cizí slovo, tentokrát pleonasmus. Ten rve sice uši jazykovědcům, ovšem v SEO optimalizační profesi je nejen tolerován, ale hlavně hojně využíván.

„Princip je zázračně jednoduchý, ověřený a funkční. Místo shánění odkazů po všech čertech se zkrátka na nějaké veřejné službě vybuduje sada webů s mírně odlišnými texty, které budou odkazovat na váš hlavní web. Třeba takové Webmium je prima,“ na chvíli se zasnil. „Mají systém dobře SEO optimalizovaný a v SEO servisu vždy dosáhnu alespoň na 97 %. Roboti budou šťastní a dříve či později cílový web v SRPU* vyhodí nahoru.“ Srk.

Zlatník se nadechoval k otázce, ale mladík ho předešel. „Vím, co chcete namítnout. Bude nutné se starat o více webů, aby na nich byly stále aktuální informace. Správu máte samozřejmě v ceně. A nemusíte mít strach, lidi po nich trajdat nemůžou, protože nebudou prakticky k nalezení. Což je žádoucí, poněvadž jsou určeny robotům, nikoliv zvědavým návštěvníkům. Jistě chápete. To je základní princip SEO optimalizace.“ Hlasité smrk zastavilo úprk biologického piercingu na svobodu.

Majitel krámku v duchu počítal. Prodá-li pár pozlacených šmuků za cenu zlata, nebude ve ztrátě, a větší návštěvnost spojená s vyššími tržbami ho finančně zahojí. Osm stovek za jeden podpůrný webík včetně správy mu přišlo jako celkem přiměřená cena.

„Tak jo,“ rozhodl se definitivně, „plácneme si. Jenom ještě maličkost, abychom mohli sepsat smlouvu.  Přeslechl jsem, jak se jmenuje společnost, kterou zastupujete.“

Obchodní zástupce dosrkal poslední zbytek kávy včetně lógru, levým ukazovákem vrátil piercing do výrobny, povstal, napřáhl pravačku a sdělil požadovanou informaci.

„Pracuji pro úspěšnou firmu Potěmkin s.r.o.“

Komentáře

Počkej, ale odborníci na WebTrhu

.. jsou přece ti borci z praxe, co maj vlastní zkušenosti z úspěšných projektů, affilů a blackhat nářezů, ne? Jak by se kruci mohli mýlit? :-)

Hezky napsáno Plaváčku. Shrnul bych to "kdo chce kam, poptá si tam blbost sám" :-)

Další díl bysem prosil na téma kupsiobsahzababku.cézet!

Přidáno: 9. 7. 2014 11:21
[2] Martin Prokeš
Bohužel, skutečnost je smutnější

Fskutečnosti se podpůrné weby stále vyplatí, pokud jsou vašimi zákazníky převážně blbci, hledající na Seznamu. Srovnejte prosím výsledky na frázi "beck dovolená zkušenosti" v Googlu a Seznamu. Jedná se o známou podvodnou společnost, která vás vyveze "zdarma" třeba do Turecka (odkud není úniku a kde neplatí zákony EU), aby vás následně vozili z jedné předváděčky na druhou a tam vám ukřičení zahraniční prodejci pod pohrůžkami vnucovali "výhodné" nákupy.

https://www.google.cz/sea...A1enosti
http://search.seznam.cz/...A1enosti

A pak mi něco vykládejte o nefunkčnosti podpůrných webů. Seznamu jsem to hlásil už víckrát, než kolikrát Dušan tweetnul Yuhů!

Přidáno: 9. 7. 2014 11:59
[3] tiso
pekná kombinácia

RK (Řezáčova Konstanta) + Webtrh + Webmium...
Dobrý článok.

Přidáno: 9. 7. 2014 13:53
Řezáčova konstanta

Magická Řezáčova konstanta - http://mladypodnikatel.c...t-t12421

Přidáno: 9. 7. 2014 15:38
Skutečnost na Seznamu

Martin Prokeš: To, co provádí Beck nejsou přísně vzato potěmkinovské podpůrné weby. Jejich činnost spíš spadá pod kolonku ORM (neboli ochrana reputace na internetu). I o té už jsem tu kdysi psal. :)

Přidáno: 9. 7. 2014 16:10
Dnes

jsem se při čtení článku opravdu pobavil. Krátké, výstižné. Sím, kdy bude pokračování? :-))

Přidáno: 9. 7. 2014 20:20
800?

To nakoupil ale strašně nevýhodně! Existují i progresívní(!) SEO balíčky, které v sobě zahrnují hned 3 podpůrný weby za 900 korun rovných! :)) Za stejnou cenu mohl mít skoro třitrát tolik webů a i třikrát tolik návštěvnosti! :)

PS: Super vystihující článek, díky!

Přidáno: 12. 7. 2014 14:49
Dík

Souhlas s O. Brandos, kdy bude pokračování? Tenhle článek mě opravdu velice zaujal pobavil v jednom :)

Přidáno: 22. 1. 2015 14:54
:D

Plaváčku, kam ty na to chodíš, to je prostě pecka. Magická Řezáčova Konstanta :D

Přidáno: 16. 2. 2015 16:00
Stýskala

Hezká povídka a navíc pobaví :-) kus pravdy tam je

Přidáno: 19. 5. 2018 20:39

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


| Nahoru ↑