Čo bolo, to bolo. Terazky mám SEO.

Dovolte, abych se představil. Jsem Úplně Obyčejný Web a právě jsem oslavil své třetí narozeniny. Můj páníček je sice trochu bordelář, ale krmil mě vždy pravidelně a žádným šuntem. To prosím ne! Věděl tenkrát moc dobře, že bez kvalitní stravy zajdu na úbytě a fulltext po mně ani neštěkne, o čtenářích nemluvě. Žili jsme si tak pěkně v pohodě a ve vzájemné harmonii. Až do minulého týdne, kdy můj pán zničehonic onemocněl agresivní formou Seomatózy. Brrr!

Tahle zákeřná nemoc postihuje lidi bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti i kvocientu, kterému se říká IQ. Postihuje blbce stejně jako inteligenty a nepodstatné rozdíly mezi nimi stírá. Navíc je děsně nakažlivá a šíří se dokonce i bezdrátově! Napadá výhradně mozkové buňky a z dosud bezproblémově fungujících synapsí vyrábí absolutní a naprostý mišmaš. Tak zlá je. Dostupných léků bohužel není mnoho, a existují-li, pak zatím výhradně v experimentální formě. Říká se jim Osvěta a podle dostupných statistik moc nefungujou. Škoda.

Byl jsem vždycky v dokonalé kondici. Vymazlilo mě webdesignerské eso, které HaTMatiLku potřebnou k mé výrobě ovládalo na výbornou. Pravda - nebyl jsem nikdy tak úplně validní přesně podle foršriftu, ale to vzal Berners-Lee. Validátoři jsou stejně jenom nafoukaní troubové, které ve skutečnosti nikdo nepotřebuje. A ti, co se jejich radami bezvýhradně řídí, jsou obyčejní digitální otroci. Líto mi jich není, protože svobodný webík nad sebou žádného drába nepotřebuje.

Díky kvalitnímu redakčnímu systému můj krevní oběh (nazývaný odborníky dost blbě linkjuice, protože ve mně obíhají ranky, nikoliv džus), fungoval bezvadně. Nikde žádný zádrhel, ranky se toulaly řečištěm, jak jim bylo zpočátku správně nakresleno, a zajišťovaly tak dostatek živin i nejodlehlejším zákoutím mého křehkého organismu. A když už odtékaly, tak výhradně na místa, která si trošku mé životadárné mízy zasloužila. Pán tenkrát ještě nebyl marod, a tak mi pouštěl žilou rozumně a s mírou. Jenže to se mělo změnit.

Přišla choroba a v závěsu za ní léčitel, jehož služby nebyly hrazeny zdravotní pojišťovnou, přestože se honosil titulem SEODr. Páníček zacvakal všechno ze své šrajtofle. Rád a s gustem. Protože kvůli nemocí způsobenému mozkovému mišmaši mu celý následující léčebný program připadal jako dobrý nápad. A o dobrých nápadech se ví, že nejméně každý druhý je špatný, přičemž ty první jsou ještě horší, než špatné.

Já trpěl. Vážení, jak já trpěl! Celou kostru mi překopali k nepoznání a začínal jsem se zadrhávat. Nedostávalo se mi výživné stravy, a navíc do mě pumpovali nezdravou krev z naprosto ohyzdných, ohavných a neužitečných webů. Ano - dokonce i z bezdomovců. Páníček jim říkal Katalogy a propadl sběratelské mánii. Nepřejte si vidět, co to udělalo s mým krevním oběhem. Bylo to absurdní, ale co jsem mohl dělat? Jsem jenom mazlíček odkázaný na libovůli majitele. Když mě nenakrmí, nejspíš přežiju, ale budu vypadat jako anorektik.

A nedosti na tom. Spoustu živin jsem musel odevzdávat takzvaným Partnerům. Hrůza. Ti fungovali jako pijavice. Vysávali ze mě šťávu a zpátky mi vraceli jenom pohrdání a nevděk. Za vydatné pomoci titulovaného felčara do mě také vráželi dýky v podobě silných (strong) zbraní, vyrobili mi dokonce několik hlav, ačkoliv do té doby jsem nepotřeboval ani jednu. Jednoho večera si dokonce před monitorem zatančili častušku, nebo co to bylo, a povykovali nahlas: "Mám hájedna, já jsem bedna. Teď hádvojku, dáme stojku! A pak hátři - budem bratři." Idioti.

Jenže co jsem mohl dělat? Byl jsem pouhou hračkou v rukou nemocného člověka a nezbývalo mi, než se dnes a denně ptát, protože na léčení nejsem vybaven. Pokládat otázku, na níž je těžké smysluplně odpovědět. Ale zeptat se páníčka musím.

"Terazky mám SEO. Ale nepřipadá ti to celé absurdní?"

Komentáře

plavacku diky!

Já uz se jen modlim, aby si skvěle články jako je tenhle, přečetli lidé, kteří se chtějí do podnikání na
internetu pustit a nervali peníze do chřtánu kouzelníkum.

Přidáno: 1. 12. 2012 19:50
SEO už je taky sprosté slovo? :-)

Člověk aby se dnes pomalu bál ty tři písmena vyslovit .. souhlasím, že se v Čechách najde řada "odborníků", kteří svojí často i dobře míněnou snahou spíše škodí než naopak.

Druhou stranou existuje minimálně stejně tolik ztracených programátorů píšících problémové weby, zbytečné moduly a účtujících si nesmyslné částky. Někteří z nich se shlukují do tlup a dokonce o sobě tvrdí že jsou "největší a nejlepší výrobci e-shopů v ČR". Škoda, že o nich se už tolik nepíše :-)

Přidáno: 2. 12. 2012 12:50
Moc hezky napsané

Na 5 minut jsem se vžil do života nemocného webu :) To jsem ještě nikdy nezažil, děkuji.

Přidáno: 2. 12. 2012 23:11
Krásná pohádka

Velmi dobře sepsané. Tohle by si měli přečíst všichni lačni seošamanů. Seošamani nemusí, ti jdou po prachách... :D

Přidáno: 3. 12. 2012 7:34
Děkuji za pěkný náhled

Děkuji. Článek se moc pěkně čte a je pro mě inspirací ještě častěji se dívat na svět očima "těch druhých".

Přidáno: 4. 12. 2012 9:46
[6] Bubák
Horší nemoc

Chytit SEO není tak hrozné, ale podle symptomů to vypadá, že chytil SEO optimalizaci.

Přidáno: 5. 12. 2012 18:40

Jak píše Lukáš Pítra, i ostatní obory mají své kaziče a zasloužily by si podobné věrozvěsty, jako je Plaváček.

Přidáno: 6. 12. 2012 20:31

3x hurá za nový článek :). Ono je vždy třeba zachovat zdravý rozum a přemýšlet, co jak bude působit a co je dobré pro lidi.

Myslím, že někteří SEO řeší příliš a to je pak ten problém. Že začnou dělat nesmyslné věci, které jsou k ničemu.

Přidáno: 13. 12. 2012 14:39
Chválám

Výborný článek, musím pochválit za jeho pojetí. Ještě nikdy mě nenapadlo, jak by to všechno asi vnímaly samotné weby. Opravdu dobrá práce, snad se rozšíří co nejdál, a věřím, že někomu snad i pomůže ušetřit finanční prostředky za SEO šamany.

Přidáno: 4. 2. 2013 9:57
Co je špatného na Hx

Tak nějak přemýšlím, co je špatnýho mít na webu H1, H2, atd.? Nikdo přeci neříká, že to musí být nějaké zrůdnosti.

Přidáno: 18. 3. 2013 20:38
Dobry clanok

Hoci je uz dost neskoro a toto obl dlhy clanok ( lol ) , tak dost dobre napisany...aj ked vela veci sa uz zmenilo odvtedy..

Přidáno: 24. 6. 2013 0:37

SEO není špatné pokud se umí...A opravdu dokáže zvýšit obrat. Není to jednorázovka. Když si spustíte PPC na vysoce konkurenční slovo, tak zaplatíte třeba 10,- Kč za proklik. Dobře provedené SEO vám ušetří tuto částku :)

Přidáno: 12. 12. 2013 21:13
Počtení

Taky jsem se to se zájme přečetl. Nazval bych to: pracujme na SEO IMUNITĚ. Děkuji Plaváčku. Taky jsem byl nemocný. Někdy mě u srdce píchne i dnes.

Přidáno: 19. 1. 2014 14:05
Palec nahoru

To nemá chybu! Od začátku do konce jsem se příjemně bavil. :)

Přidáno: 23. 2. 2014 13:59
Pobavil jsem se

Sakryš, to je ale pěkně napsáno :-) Tak nějak surfuju a hledám inspiraci pro můj nový blog, přemýšlím jak zvýšit návštěvnost a narazil jsem přitom na tohle. Vtipné a užitečné. Díky.

Přidáno: 21. 8. 2014 11:51
Souhlas

Souhlas s DavT, taky jsem si to užil až dost, víc takových článečků))

Přidáno: 23. 2. 2015 12:00
Souhlas

Souhlasím rovněž s Lukášem Pítrou.

Přidáno: 6. 2. 2017 21:38

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


| Nahoru ↑