Best Position a.s.

Protivné drnčení zvonku narušilo tichou nudu vládnoucí v nevkusně zařízené a zakouřené kanceláři. Nahé krásky na stěnách, starožitně vyhlížející telefonní přístroj a všudypřítomný nikotinový odér dodávaly pracovně lehce dadaistický nádech. Supermoderní digitální bazmek se probudil k životu zastaralým analogovým zvukem.

Ohavně znějící "crrrr - crrrr - crrrr - crrrr", evokující atmosféru osmdesátých let minulého století, byla jediná dostupná melodie doposud nechráněná autorským zákonem. Dala se tím pádem legálně sosnout zcela zdarma ze serveru ZazvonMiGratis.cz, odkud také pocházela. Šuškalo se ale, že nepřímí dědicové Alexandra Grahama Bella se bouří, protože mají pocit, že by za vynález svého praprapředka měli být náležitě odměněni. Ochránci autorských práv jsou této myšlence nakloněni, poněvadž se jim rýsuje další bezplatný zdroj příjmů.

Majitel úspěšné firmy tenhle zvuk z duše nenáviděl, ale protože občas ohlásil příchod nového zákazníka, a zatím nebyl zpoplatněn, vzal ho na milost. Nerad, ale peníze hovoří jasnou řečí. Říkají lakonicky: "Válíme se tu bez užitku a hnijeme. Nezvedneš-li nás ty, udělá to někdo jiný." A to zas kurva ne!

"Best Position k vašim službám. Tisíc pozic, jednu navíc." Šéf společnosti zvedl sluchátko telefonu a ohlásil se firemním sloganem, jenž byl sice blbý, ale kupodivu funkční. Škarohlíd by řekl, že čím blbější slogan, tím více zákazníků se chytne, což byla prostá pravda, kterou zneužívalo mnoho mediálních agentur. A zcela mimochodem to o lidstvu nic moc lichotivého nevypovídalo. Jenže tak hlubokomyslných úvah Ing. Robert Šumlíček schopen nebyl, protože on provozoval byznys. Chápete? Byznys.

Zdušen vzdáleností a zkreslen nedokonalostí levného VOIP systému se z druhé strany ozval mírně chraptivý hlas: "Dobrý den. Dočetl jsem se v jednom inzerátu, že nabízíte pozice a dokonce je... chrmly, chrmly... garantovat. A tak jsem si říkal... chrmly chrmly chrm... objednal." Šumlíček použil prostou dedukci, doplnil si chybějící slova, která navždy spolknula digitální Skylla a Charybda, zapálil si cigaretu z krabičky opatřené odpornou fotografií kuřáckých plící v posledním tažení, a snažil se udržet možného klienta ve svých spárech. "Ano pane. Umíme garantovat a zařídit jakoukoliv pozici, kterou si budete přát. Je to naše práce i poslání. Tisíc pozic, jednu navíc!" zopakoval pro jistotu znovu firemní heslo, protože budovat brand se musí za všech okolností.

"Prima, tak se domluvíme. Mám zájem o... chrmly chrmly chřup chrm... první, druhou a třetí pozici... chrmly, chrmly... všude." Zájemce vypadal, že mluví vážně, a tak Šumlíček zalistoval v ceníku, která z jeho zaměstnaných oveček by tak náročnou úlohu zvládla. Odpověď našel na druhé straně. Jo, to by šlo, řekl si. Potáhl z cigarety a potěšil volajícího: "Dobře, pane, tak jsme domluveni, vašim požadavkům by mohla vyhovět třeba naše pracovnice Vlasta Všehoschopná. V jakém termínu máme tedy očekávat vaši návštěvu?"

Na druhé straně anonymních drátů i bezdrátů se ozvalo podezřelé ticho. "Haló?" zkusil Šumlíček funkčnost digitálního zázraku. "Ano, slyším," zachrchlalo sluchátko, "ale proč bych měl za vámi chodit? Já myslel, že všechny tyhlety pozice umíte zařídit online. Stačí jen říct a vy... chrmly chrmly chrm... zařídíte." A bylo ticho.

Do prdele. Řekl si Šumlíček v duchu. Zase omyl a byznys je v hajzlu. To má za to, že je lidumil. Nevyužité přízemí domku na předměstí, který pořídil za babku, totiž pronajal, aby neleželo ladem. Což přineslo peníze, ale také problémy. Letos už asi popadesáté musel potenciálnímu klientovi vysvětlit, jak se věci mají doopravdy. Což dělal nerad, ale jinak to nešlo.

"Pane, je mi líto, ale asi došlo k nedorozumění. Agentura, kterou hodláte oslovit, se jmenuje SEO Position s.r.o. a sídlo má v přízemí. Nejspíš jste si spletl číslo. My jsme erotický salón a nejlepší pozice, které umíme nabídnout, je švédská trojka a šedesátdevítka."

Cvak. Přístroj oněměl. Cigaretový kouř se bezcílně toulal místností a telefon mlčel. Zadarmo.

Komentáře

[1] David
Škarohlíd

Škarohlíd je krásné slovo :)

Přidáno: 15. 12. 2012 13:26
Geniální závěr

Čekal jsem, co se z toho vyklube, ale erotický salon jsem nečekal :D

Přidáno: 17. 12. 2012 10:56
To už by bolo čo za seo

nejlepší pozice, které umíme nabídnout, je švédská trojka a šedesátdevítka."

Také by sa mi páčilo :)

Přidáno: 29. 3. 2013 11:56
Masakr

Nádherně napsané. Smekám klobouk :)

Přidáno: 3. 7. 2013 14:54

Firemní heslo mne dostalo. :D Jinak opravdu vtipná pointa. :)

Přidáno: 5. 4. 2014 12:07

nejlepší pozice, které umíme nabídnout, je švédská trojka a šedesátdevítka."
Také by sa mi páčilo 8)

Přidáno: 8. 4. 2014 21:28

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


| Nahoru ↑