Automatóza

"Helejte se, madam, nepředbíhejte, jóóó," protáhl poslední slovo vymakaný borec s uhlově černými nagelovanými vlasy a ukázkovými retro kotletami. "Aby ses neposral, Elvisi," zabrumlala si pro sebe dáma disponující nadrozměrnou kapotáží, a pokusila se umístit objemné tělo na své původní místo v dlouhé frontě. Zdánlivě jednoduchá akce se neobešla bez rozhořčeného reptání jedinců v zástupu, přičemž tři poslední v řadě byli vlnící se lidskou tsunami katapultováni dveřmi na čerstvý vzduch.

Zlatá Česká pošta," ulevil si polohlasem asi padesátiletý fotřík, kterému kdysi vlasy emigrovaly na bezpečnější místo pod bradou. "Máte pravdu, pane," přisadila si postarší rusovláska se síťovkou v ruce, a odhalila chybějící dvojku vpravo nahoře. "Tam se člověk taky načeká jak idiot, ale občas fungují i tři okýnka," dodala a zálibně se zadívala na Elvisovo svalnaté pozadí. "Já si myslím," ozval se hubený mladík s iPadem v ruce a rozměrným piercingem v nose, "že to prostě ten..." zadumal se, "menážment docela lidsky nezvládnul! Fungujou jenom dvě vokýnka, a přitom jich tu je..." přelétl očima místnost, "děsný hafo!"

Měl pravdu. Dvě utrápené pracovnice dělaly, co bylo v jejich silách, ale nápor koupěchtivých zákazníků nebylo možné zvládnout v rozumném čase. Jejich cvičené prsty poletovaly po značkových klávesnicích, půvabné obličeje jim ozařovala jemná záře LCD monitoru,  ale v očích se jim zračila lehká nasranost a odevzdanost osudu. Za tu drobotinu, kterou vedení společnosti vznešeně nazývá výplatou, se na nějakou honičku taky mohou zvysoka vyprdnout. "Další, prosím," zakníkala černovláska u levého okénka a celá fronta se jako jeden muž posunula o drobný krůček blíž ke svému cíli.

Jednalo se o akci výjimečnou formou i obsahem a také o jedinou provozovnu, která byla v české metropoli k dispozici. "Dvakrát akční balíček, jednou luxus a třikrát standard," dostal se na řadu Elvisův stín, "platím kartou," dodal a okázale zašermoval kouskem plastu ve zlatém provedení. "Aby ses zase neposral," šeptla si pro sebe korpulentní dáma a zmačkala v buclaté dlani ušmudlanou pětistovku pamatující lepší časy. Černovlasý habán polohlasem sdělené doporučení buď neslyšel, nebo ho velkoryse přehlédl, uhradil zakoupené zboží a hotovil se k odchodu.

Pak se mu vše rozleželo v hlavě a vrátil se zpátky k ženě, která se marně snažila být menší a nenápadná. "Milá paní," spustil zvučným hlasem, "to, že se snažíte předbíhat ve frontě lze tolerovat. I fakt, že ukrýváte v dlani pětikilo, za který si tady koupíte leda tak bazarový zboží, je mi putna. Ale že jste tlustá jako podsvinče, to vám odpustit nemohu." Vytáhl z náprsní kapsy ve zlatě vyvedenou vizitku. "Jako majitel fitness centra bych rád vás pozval ke mně do podniku. Uvidíte, že vám pravidelný pohyb pomůže. Jak na vás koukám, stačí tak pět šest let návštěv v mé posilovně, a budete zase břehulka k nakousnutí." Vrazil zkoprnělé paní vizitku do ruky a odkráčel středem jako imperátor.

Vyšel ze dveří, které se za ním potichu zavřely. Otočil hlavu a věnoval pohled nepřehlédnutelné ceduli, vytvořené zručným grafikem za vydatné pomoci oblíbeného fontu Comic Sans, sdělující každému kolemjdoucímu, který byl ochoten číst:

První český SEOmat!
Dnes v akci:
hotel Praha, autopůjčovna Praha, Chorvatsko, fitness, bazény, jímky, septiky, zuby, zelenina.

Komentáře

Tak tento sa podaril, nádhera.

Přidáno: 4. 4. 2011 18:27

Paráda! A nakonec, jako třešnička na dortu, Comic Sans xD

Přidáno: 4. 4. 2011 19:54

Opět jsem se skvěle pobavil. Dávám tomu Phateův palec!

PHATE

Přidáno: 5. 4. 2011 18:48

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


| Nahoru ↑