Přirozený způsob života

"Co to tam zase kutíš, ty gyzde?" Hromový hlas se rozlehl útrobami značně vychladlé jeskyně, protože oheň se ocitl na předlouhém domácím seznamu zapovězených civilizačních výdobytků na prvním místě. Kromě jiného. Mužský reprezentant druhu Homo Sapiens se bázlivě přikrčil a očekával hromobití, které přišlo vzápětí.

"Beztak vymýšlíš nějakou chujovinu, že jo? Přiznej se! Nebo jsi znovu kus flákoty, co mám na zimu, vyměnil s tím debilem z vedlejšího klanu za nějakou hovadinu? A nevymlouvej se, mám tě přečtenýho skrz naskrz!"

Což byla zjevná lež, protože písmo teprve před několika úplňky vynalezl Chumraj Sedmý z rodu Prapodivných, a ještě se nestihlo rozšířit dále než za hranici blízkého skalního masívu, poněvadž k jeho výrobě byl potřeba velmi nedostatkový a speciální druh pazourku. Natož k jeho družce.

"Hele, mamuš," sebral odvahu chlupatý muž, "tohle je vážně děsně užitečná věcička. Je to vyrobené z nějaké rostliny a tak nějak," hledal vhodný výraz, "vhodně spleteno a určeno k tomu, aby mrně, cos právě porodila, nenastydlo. Podívej," rozbalil kus materiálu, kterému se jednou bude říkat textil, a pokračoval: "Zkrátka místo toho, abys prcka vyprdla do jehličí, porodíš ho hezky na tohle a pak ho zabalíš, aby stejně jako Jumlík, Mumlík a Prclík nechytili rýmu a zbytečně nestonali. Nebo nedopadli jako Rumlík, Kuclík, Cumlík a Ňumlík, kteří hned umřeli. A když to správně uvážeš, může do toho náš malej i vyměšovat. Pak to jenom vymácháš v potůčku, ususíš a znovu použiješ, aniž bys to po něm musela slízat, aby to nezavětřil nějaký predátor. Užitečný vynález."

Zamával prototypem plínky a pro jistotu se přikrčil. Vzpomněl si, co následovalo, když domů poprvé donesl jednu z prvních z Chumrajových novinek - z lupenů akácie smotaný čudlíček připomínající ženskou bradavku. Chumraj tomu říkal "dudlík" a tvrdil, že jde o převratný vynález, eliminující prakticky stoprocentně divoký dětský ryk, který často způsoboval deficit spánku celé lovecké tlupy.

"Chumraj ať jde do řiti!" vřískla urostlá žena, "moje matka podobný vopičárny nepotřebovala a její matka taky ne. Pěkně pohodlně si rodily mláďata do jehličí a to je tradice. Při-ro-ze-ná!" Vyhláskovala, aby bylo jasno.

"A s tím, jak říkáš, vohněm, jsi mě tenkrát taky pěkně nasral. K čemu je nám vopečený maso, když máme zuby jako šavlozubej tygr? Všichni mí předkové žvejkali syrový maso a všechny mý děti budou taky. Takový blbosti už mi domů nikdá netahej."

Muž se schoulil do sebe, zmlknul a litoval, že kdy vůbec pozvedl kyj, aby si dovedl domů mladou samici. Pohlédl k obloze, kde zářilo jakési obrovské těleso. Chumraj mu říkal Měsíc a tvrdil, že se tam jednou jejich potomci podívají. Bylo mu líto Rumlíka, Kuclíka, Cumlíka a Ňumlíka, protože kdyby se tenkrát v jehličí nenacházely tři nasrané zmije, mohl to jeden z nich dokázat. A když ne dokázat, alespoň celé přistání geniálně zfalšovat.

Manželka znechuceně odkráčela, nejspíš za svou matkou, a jeho napadlo, že by se také mohl stát vynálezcem. Oprášil znalosti takzvaného písma, do nichž ho zasvětil Chumraj, a začal nanečisto čmárat do písku v jeskyni podivný obrazec. Psát uměl, ale číst ještě nikoliv, takže netušil, co ty klikyháky znamenají. Ale zněly mu povědomě a uklidnily jeho mysl. Odklátil se do lesa pro pár borůvek a na stěně jeskyně, které se jednou bude říkat Altamira, po něm zbyl zajímavý obrázek opatřený jednoznačným vyjádřením:

"Vražda na blbcovi není zločinem!"

 Soudobí vědci bohužel tohle starodávné písmo ještě nevyluštili.

Komentáře

Doposud nikdo nereagoval, můžete být první.

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


Literární tvorba

E-booky zdarma věnující se podivuhodnému rozmachu ezoterických pavěd, což je věc v přetechnizovaném jednadvacátém století dost nečekaná. V souboru ZIP jsou k dispozici běžné formáty pro elektronické čtečky.

Stahujte zde:

Líbilo se?


| Nahoru ↑