Pravda o vodě

„Holky, neuvěříte, co ten můj blbec včera provedl,“ zavrtěla nevěřícně hlavou chlordioxidem odbarvená blondýnka a usrkla z vinného střiku.

Dámy sedící kolem stolku v útulné vinárničce zbystřily. Hbitě si přeložily slovo „blbec“ na „manžel“ a byly upřímně zvědavé na sondu do duše muže své kamarádky. Chápaly problémy partnerského soužití, poněvadž podobné exoty vlastnily také.

„Povídej, přeháněj,“ povzbudila blondýnu nakrátko ostříhaná brunetka a ucucla si z pohárku obyčejné vody, kterou po několikaminutovém přemlouvání vyrazila z dost neochotného číšníka.

Blondýnka odložila skleničku, polkla a prohlásila: „Můj manžel je skeptické pako. Nechápe principy alternativní medicíny, a když je mu blbě, jde k doktorovi. Představte si to!“ Přítomné dámy málem omdlely hrůzou.

„K těm vrahům?“ vyjekla hubená představitelka něžného pohlaví, „tos mu nemohla podobnou sebevraždu rozmluvit?“

„Právě o to jsem se včera večer snažila. Po vydatné vegetariánské večeři jsem mu poskytla přednášku o léčivých vlastnostech vody a její schopnosti přijímat a předávat informace. Víte přece, jak celá procedura funguje?“ pohlédla blondýnka s otázkou v očích na osazenstvo stolku.

„Za co nás máš? Za nevzdělané nány?“ rozčertila se hubeňourka. „Jasně, že to víme. Existují v zásadě dva způsoby, jak do vody vložit informaci. Napustíš vodu do skleničky, pod ní pak napíšeš informaci, kterou vodě dáváš a co chceš, aby udělala, počkáš asi deset minut a potom ji s gustem vypiješ. Hotovo. Druhou možností je pracovat s lihem, v němž necháš vyextrahovat bylinky, pod flaštičku opět napíšeš své přání, ale musíš to nechat nabíjet déle, protože alkohol je líný jako sviňa. Prostě použiješ prakticky stejný princip, jako Jonáš u svých Joalisek.“ Dodala a byla ráda, že si předevčírem tyhle znalosti nabiflovala z alternativního serveru „Zdravý jako řípa“.

„Šikulka,“ pochválila kamarádku blondýnka. „A ještě navíc jsem mu podrobně vysvětlila princip spinovaní vody na jih.“ Svlažila rty a pokračovala. „Chvíli na mě koukal nedůvěřivě, ale nakonec prohlásil, že tuhle informační vodní metodu vyzkouší. Donesl si sklínku čisté vody, kus papíru a propisku, usadil se a pak přesně podle návodu kvrdlal rukama, aby správně natočil vodu směrem k jižnímu pólu. Poté napsal na papírek své přání, vložil ho pod pohárek, načež deset minut mlčky čekal.“ Odmlčela se.

Delší napjaté ticho prolomila brunetka: „A co? Fungovalo to? Mluv, nenapínej nás.“
Blondýna smutně zavrtěla hlavou. „Nejspíš ne. Po deseti minutách nervózního čekání vzal sklenku, zkusmo se napil, zašklebil se, vstal od stolu a zmizel v obýváku. Ještě než za sebou zaklapl dveře, zaslechla jsem jen vzdáleností přidušené slovo ‚píčovina‘.“

„Asi dělal něco špatně,“ usoudila brunetka a optala se: „Mimochodem, podívala ses, co vlastně na ten papírek napsal?“
„Jo.“
„No a?“
„Je to hňup,“
dorazila blondýna vinný střik, „a nikdy z něj alternativec nebude. Vytáhla jsem papír zpod sklínky a tam bylo neumělým rukopisem napsáno: ‚Vodo, prosím, proměň se v pivo!‘“

Komentáře

[1] geneticy
Heeeh...

Super !

Jinak - má choť má také sklony k esoterice, numerologii apod. Já jsem však dobrý vychovatel, takže se odnaučila tohle na mne zkoušet. Nejlépe je se naučit odpovídat na věci, na které se neptá.
Po chvíli zmateného rozhovoru má dost látky k přemýšlení - a já svatý klid.

Jako nejúčinnější metoda se ukázalo mé vaření - každá baba je v podstatě mlsná a pokud vás miluje, podlehne. Má sice pár kilo navíc - ale je ji za co vzít. Jak se říká - Když jabko, tak rajské, když babu, tak z Prajzské.

Přidáno: 16. 6. 2016 9:04
[2] xxar3s

:D :D :D

Přidáno: 16. 6. 2016 22:40
[3] Zbyněk

:D to je konec

Přidáno: 12. 7. 2016 17:00

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


Literární tvorba

E-book zdarma věnující se podivuhodnému rozmachu ezoterických pavěd, což je věc v přetechnizovaném jednadvacátém století dost nečekaná. Vyberte si ze tří formátů útlé knížečky s názvem:

Skeptikův průvodce ezoterikou


| Nahoru ↑