Pohotovost

"Pane doktore, máme vážný problém," vrazila exoticky vyhlížející sestřička do ordinace, "právě nám rychlá záchranná rikša dopravila pacienta v kritickém stavu." Lékař pozdvihl obočí, až se mu narovnaly oči, povstal, odkráčel od nemocného, kterého právě ošetřoval, aby zachoval diskrétnost, a optal se chatrnou češtinou: "Co stalo se pacnetovi?"

Sestra naklonila hlavu a šeptla doktorovi do ucha předběžnou diagnozu zjištěnou týmem pohotovostní rikšy. "Kata strófa," vyděsil se bíle oděný muž jménem Benben Cheng Long, "my rychle jít zachránit!" A vyrazil ze dveří do ambulance, přičemž cestou vydával pokyny zdravotní sestře: "Vy pronto przipravit jehle dvacetsedm, osmnact a ctyrzicetjedna, vy jít, honem!"

Dorazil do ordinace o chvilku dřív, než hledáním léčiv zaměstnaná sestřička, a spatřil na lehátku přikurtovaného muže středního věku, který se vzpíral, poulil oči a dokola opakoval: "To je omyl, pánové, to je omyl. Jen omyl."

Posádka rychlé pomoci jen krčila rameny, protože hovořila pouze svým rodným severočínským dialektem běifānghuà, a tak s nešťastným mužem, jehož zachránila v poslední chvíli z blízkého hostince, nenalezla společnou řeč.

Do místnosti vrazila sestřička obtěžkaná jehličkami různých velikostí, pohlédla na ošetřujícího lékaře a na základě jeho pokynů napíchala na životě ohroženého muže jako jehelníček. O chvíli později dorazil přivolaný tlumočník, který se český jazyk naučil v rychlokurzu na internetu, a sdělil lékaři podstatné informace v jeho mateřštině.

"Pane doktore, vyslechl jsem pacienta i jednoho jeho spolustolovníka, takže jsem zjistil, že se mu přihodila vážná choroba. Zmizela mu sedmá čakra!"

Čínský doktor propadl panice a vyštěkl na lelkující sestřičku: "Sestra, pronto, jehel osmnact na meridian srdce!" Sestřička poslechla a vrazila pacientovi jehličku do levého oka, čímž ho neuklidnila, nýbrž vyprovokovala k zoufalému pokusu vysvětlit, co se vlastně stalo.

Vzepnul se na lůžku, vytřeštil druhé oko a vykřikl: "Doktore, to je omyl! Jsem zdravý jako řípa. Stala se chyba. Prosím, vyslechněte mě!"

Tlumočník předrmolil vyjádření nemocného do čínštiny, lékař se podrbal ve vlasech a zeptal se: "Co stalo se vám tedy?"

Muž trochu zvadl a pravil: "No coby, jako každý pátek jsem hodil s kamarády partičku mariáše. Licitovaného. Celkem se mi dařilo, ale v poslední hře jsem udělal strašlivou chybu. Je to ale hloupý omyl. Jeden z mých spoluhráčů pochází z Číny, a když mě slyšel, co říkám, zpanikařil, vytáhnul mobil a hnedle volal záchranku. Tak jsem tady, ale úplně zbytečně... a ta jehlička ve voku mi leze na nervy, protože mi začínají povolovat střeva."

Doktor se zachmuřil, zešikmil oči, vyprázdnil českou slovní zásobu a položil otázku: "Co vy rzekl tedy?"

"Zvoral jsem štych, a jak jsem byl v ráži, tak jsem nahlas vykřikl: Zmizela mi sedma, sakra."

Polknul a dodal: "A už jsem se vezl."

Komentáře

Pohotovost v okresních městech

Např. u nás je pohotovost v bídném stavu - kvalita lékařů mmo Prahu je nižší. Nedostatek lékařů na pohotovosti všeobecně známý.

Přidáno: 27. 9. 2018 19:53

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


Literární tvorba

E-book zdarma věnující se podivuhodnému rozmachu ezoterických pavěd, což je věc v přetechnizovaném jednadvacátém století dost nečekaná. Vyberte si ze tří formátů útlé knížečky s názvem:

Skeptikův průvodce ezoterikou


| Nahoru ↑