Jak si poradit v diskusi s důkazním břemenem

"Tak mi dokažte, když jste tak chytrej a vzdělanej, že karma ani reinkarnace neexistují!"  Bledý mládenec naštvaně rozhodil rukama a zvrhnul svému protějšku pivo, které na ubrusu vykouzlilo podivuhodné obrazce. Teorie chaosu v praxi.

"Neexistenci nelze prokázat," pravil unaveně lehce obézní muž s lennonkami na očích a vylovil ze zbytků tekutiny mokré cigarety a zapalovač. "Důkazní břemeno vždy spočívá na člověku, který něco tvrdí." Dodal a mávnul na číšníka, jenž s vědoucím výrazem ve tváři obyčejnou útěrkou vrátil vesmíru řád.

"Hovnajs!" vyrazil ze sebe mladík, "já vím, že jsem zoznuvrozený... vozruznovený... kurva..." polknul slinu, odmlčel se, aby srovnal jazyk do správné polohy, a pokračoval: "znovuzrozený Alexandr Veliký. Je na vás, abyste dokázal, že to není pravda, protože já náhodou přesně vím, že jsem! V noci se mi zdává o Indii a jak mi v té džungli zdechnul Bukefalos. To je přeci jasný důkaz."

"Vaše tvrzení dokazuje pouze to, že máte bujné sny a buď hodně čtete, což je dost nepravděpodobné, nebo jste podlehl kouzlu Hollywoodu a jejich báchorky považujete za realitu všedního dne. Váš takzvaný důkaz je pouhá anekdota." Opáčil Lennon a poděkoval číšníkovi za nové pivo, které prozřetelně uklidil na samý okraj stolu.

"Tak proč se nechechtám, aha?" vyhrkl mladík a opět zamával rukama.

"Protože nechápete základy, na nichž stojí samotný princip vědeckého poznání. Tvrzení jedince nemá žádnou váhu, pokud není podloženo opakovatelným experimentem na velkém a náhodném vzorku jiných jedinců."

"Vy myslíte, že existuje další spousta Alexandrů Velikých?" vykulil mladík oči.

"Tím si nemohu být tak docela jist, protože je poměrně pravděpodobné, že Alexandr byl gay a o ženu nikdy nezavadil ani pohledem. Jeho láska k obyčejnému koni také dost dobře mohla být patologického rázu. Odborně se tomu říká zoofilie."

"Chcete říct, že jsem teplouš a šukám koně?" rozčertil se mladík a výhrůžně povstal.

Muž s brýlemi na očích povstal také, narovnal ramena, dopil zbytek piva a poznamenal:

"Vlastně ano. A teď mi nezvratně dokažte, že to tak není."

Komentáře

[1] geneticy
!

Skvělé !

Přidáno: 3. 11. 2018 10:01
:)

Super!

Přidáno: 13. 11. 2018 15:56
Neexistence důkazu

Neexistence důkazu není důkazem neexistence.

Přidáno: 5. 4. 2019 1:31

Nový komentář

Kolik stříbrných stříkaček stříkalo přes třistatřicettři stříbrných střech? Vyplňte číslo.

 

Při komentování se snažte zachovat alespoň určitou minimální míru slušnosti a pište pokud možno s diakritikou. Komentáře naprosto mimo mísu, popřípadě komentáře urážlivé, protizákonné a podobně neprojdou sítem moderátora.

Internetové adresy začínající http://, https:// a ftp:// budou převedeny na odkazy. Odkazy na weby nabízející půjčky budou nemilosrdně odstraněny. Autor nemá lichváře v lásce.

Tučné písmo můžete vložit pomocí [b]text[/b], pro kurzívu použijte [i]text[/i].


| Nahoru ↑